Dokument
        
Język: | Pokaż indeks: | Zwiń | Rozwiń
FAQ
      FAQ (Frequently Asked Questions) to zbiór często zadawanych pytań wraz z odpowiedziami. Stworzony specjalnie po to, aby przyspieszyć oraz ułatwić użytkownikom rozwiązywanie problemów oraz uniknąć wielokrotnego odpowiadania na pytania o podobnej tematyce.
1. Ogólne
1.1. Jestem nowy, chcę zagrać. Co mam zrobić?
      
Kilka prostych i szybkich czynności, które zajmą tylko kilka chwil, pozwoli Tobie zagrać w swoją ulubioną grę.


1. Rejestracja konta
Po wejściu na stronę www.allgamesleague.com po prawej stronie ujrzysz duży przycisk Rejestracja. Kliknij na niego, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny. Podaj swój nick, hasło oraz e-mail. Pamiętaj, że adres poczty elektronicznej musi być prawidłowy, gdyż tam właśnie przyjdzie wiadomość z linkiem aktywującym konto! Dopiero po jego kliknięciu będziesz mógł w pełni cieszyć się swoim własnym kontem w PGL.


2. Pierwsze logowanie
Po aktywacji konta, możesz już się zalogować do serwisu. Stosowną opcję znajdziesz zaraz nad wspomnianym wcześniej przyciskiem Rejestracji. Pamiętaj, że logujesz się podając swój adres e-mail, a nie login! Zostaniesz przekierowany do podstrony z Edycją profilu. Co prawda do korzystania ze strony nie jest wymagane uzupełnianie wszystkich danych, ale mogą one być potrzebne przy okazji konkretnych rozgrywek. Dlatego gorąco polecamy podanie jak największej ilości danych. Poza tym pusty profil to smutny profil, czyż nie?:)


3. Dodanie ID konta gry
ID konta gry to unikalny dla danej gry identyfikator, dzięki któremu można zawsze rozpoznać w Internecie konkretnego gracza. Zanim będziesz mógł zapisać się do turnieju czy ligi, musisz podać nam swoje ID. Służy do tego opcja ID gier, dostępna w Panelu gracza. Po wybraniu gry, wpisujesz identyfikator w odpowiednim formacie. Jeżeli nie wiesz jakie ID masz, poszukaj w FAQ. Być może znajdziesz artykuł, który wytłumaczy Tobie w jaki sposób je sprawdzić. Zawsze możesz także poprosić kolegów o pomoc lub skontaktować się z Administratorem.


4. Stworzenie drużyny
Jeśli zamierzasz brać udział w rozgrywkach zespołowych, należy oczywiście najpierw stworzyć drużynę. W tym celu skorzystaj z opcji Utwórz nowy zespół, dostępnej w Panelu gracza. Uzupełnij wymagane pola i nie zapomnij hasła do dołączenia. Musisz je podać swoim kolegom, którzy mają dołączyć do drużyny. Możesz także sam wysłać im zaproszenia poprzez opcję Wyślij zaproszenie w panelu zarządzania zespołem.


5. Dołączenie do turnieju lub laddera
Wszystko już ustawione, teraz trzeba tylko zapisać się do odpowiednich rozgrywek. Najprostszym sposobem jest użycie opcji Zapisz się dostępnej w Panelu gracza. Wyświetli się nam lista otwartych rozgrywek. Po wybraniu i kliknięciu na interesujący nas turniej, zostaniemy przekierowani na jego podstronę z listą uczestników gdzie można sfinalizować proces dołączania. W przypadku turnieju drużynowego oraz gdy posiadasz więcej niż jeden zespół, możesz z rozwijanego menu wybrać ten, którym chcesz dołączyć. Jeśli nie spełniasz jakiegoś wymogu turniejowego, zostaniesz o tym poinformowany stosownym komunikatem. Po zastosowaniu się do wskazówek, możesz spróbować dołączyć jeszcze raz. Do wspomnianej strony z listą uczestników można się także dostać poprzez normalne nawigowanie po stronie, np. za pomocą menu na górze strony.


Teraz nie pozostaje już nic innego jak... grać, grać i jeszcze raz grać! Powodzenia i udanej zabawy!

1.2. Otwarte mecze – co to jest?
      Jest to opcja zawierająca, jak nazwa wskazuje, listę Twoich otwartych spotkań, ale także wyzwań oraz skarg. Dzięki niej masz z każdego miejsca łatwy dostęp do bieżących meczów, bez potrzeby kluczenia wśród opcji.
1.3. Do czego służy Panel gracza?
      Panel gracza skupia w sobie praktycznie wszystkie potrzebne opcje dotyczące Ciebie, Twoich drużyn i rozgrywek. Dostępny z poziomu każdej podstrony jest najłatwiejszym sposobem szybkiej zmiany wszelkiej maści ustawień.
1.4. Znalazłem błąd na stronie, co zrobić?
      Na górze po prawej stronie znajduje się przycisk Zgłoś błąd. Użyj go i poinformuj nas jak najdokładniej na czym ten błąd polega i w jakiej sytuacji występuje. Dołożymy wszelkich starań, aby naprawić go w jak najkrótszym czasie.
1.5. Jak zostać Administratorem?
      Należy szczegółowo wypełnić i wysłać formularz dostępny pod adresem: http://allgamesleague.com/frm-tr-ac.php?cg_id=21&sel_gender=application Administratorzy uzgodnią między sobą decyzję i powiadomią Cię o niej w zgłoszeniu.
1.6. Jak ustawić stronę PGL jako startową?
      Zależy to od używanej przeglądarki.

Internet Explorer: Narzędzia – Opcje internetowe – Ogólne – Strona główna (wpisujemy tutaj adres http://http://progamersleague.pl)

Mozilla Firefox: Narzędzia – Opcje – Główne – Strona startowa (http://http://progamersleague.pl)
1.7. Jak dołączyć do turnieju?
      
Najprostszym sposobem jest użycie opcji Zapisz się dostępnej w Panelu gracza. Wyświetli się nam lista otwartych rozgrywek. Po wybraniu i kliknięciu na interesujący nas turniej, zostaniemy przekierowani na jego podstronę z listą uczestników gdzie można sfinalizować proces dołączania. W przypadku turnieju drużynowego oraz gdy posiadasz więcej niż jeden zespół, możesz z rozwijanego menu wybrać ten, którym chcesz dołączyć. Jeśli nie spełniasz jakiegoś wymogu turniejowego, zostaniesz o tym poinformowany stosownym komunikatem. Po zastosowaniu się do wskazówek, możesz spróbować dołączyć jeszcze raz. Do wspomnianej strony z listą uczestników można się także dostać poprzez normalne nawigowanie po stronie, np. za pomocą menu na górze strony.

2. ID konta gry
2.1. Co to jest ID konta gry?
      Jest to unikatowy identyfikator w danej grze, dzięki któremu w rozgrywkach internetowych można rozróżnić poszczególnych zawodników. Chcąc brać udział w rozgrywkach PGL danej gry, musisz wcześniej ustawić w profilu swój identyfikator.
2.2. Skąd wziąć ID konta gry?
      W każdej grze ID sprawdza się w inny sposób. Musisz poszukać w FAQ punktu dotyczącego bezpośrednio Twojej gry.
2.3. Jak sprawdzić jakie mam SteamID?
      W celu sprawdzenia swojego SteamID należy wejść na serwer internetowy i w konsoli wpisać polecenie „status”. W linijce z Twoją nazwą gracza znajdują się dodatkowe parametry. Jednym z nich jest właśnie SteamID. Zaczyna się od wyrażenia STEAM_ To co znajduje się dalej (np. 0:1:792550) należy podać w profilu jako ID konta gry.
3. Counter-Strike
3.1. Co zrobić, gdy Azereus robi mi czarne screeny albo nie robi ich wcale?
      
To niestety znany problem Azereusa, występujący najczęściej w przypadku nowszych systemów Windows Vista oraz Windows 7. Cały czas trwają intensywne prace nad zlikwidowaniem tego błędu. Póki co jednak musimy prosić Was o stosowanie jednego z kilku sposobów, które pozwalają na robienie prawidłowych screenów. Są to:


1. Uruchomienie programu w trybie zgodności z systemem XP
a) klikamy prawym przyciskiem myszy na programie i wybieramy Właściwości
b) przechodzimy do zakładki Zgodność
c) w oknie Tryb zgodności zaznaczamy opcję Uruchom... i z menu wybieramy Windows XP (obojętnie jaki Service Pack)
d) w oknie Poziom uprawnień zaznaczamy Uruchom ten program jako administrator
e) potwierdzamy zmiany


2. Granie w oknie
W opcjach gry, w zakładce Video zaznaczamy opcję Run in a window.


3. Zmiana OpenGL na D3D
W opcjach gry, w zakładce Video zmieniamy opcję Renderer na D3D.


4. Użycie programu RivaTuner
a) ściągamy program ze strony http://downloads.guru3d.com/download.php?det=163 i instalujemy go
b) włączamy i czekamy na stworzenie bazy
c) w otwartym oknie klikamy na Customize (to położone niżej) i wybieramy ikonę OpenGL (program nie obsługuje wszystkich modeli kart graficznych, dlatego jeśli nie możesz znaleźć Customize z ikoną OpenGL, to ten sposób w Twoim przypadku nie zadziała)
d) Przechodzimy do zakładki "Back/depth buffering" i zmieniamy opcję "Back buffer flipping mode" na "Block transfer".
e) potwierdzamy zmiany


Uwaga! Sprawdzenie czy program robi prawidłowe screeny należy do obowiązków gracza. W przypadku występowania omawianego błędu, należy przetestować w/w sposoby. Zabronione jest rozgrywanie meczów, aż do czasu rozwiązania problemu. Wrzucanie raportów z czarnymi screenami lub bez żadnych screenów będzie traktowane jako nie wrzucenie raportu!


Powyższe sposoby zostały zebrane przez adminów Ligi Cybersport.

3.2. Jak przerobić screeny do formatu jpg?
      
Do tego będziemy potrzebować programu Irfanview. Jest to wygodna i darmowa przeglądarka obrazków, wzbogacona o wiele ciekawych możliwości, których jednak nie będziemy tutaj omawiać :) Program pobrać można ze strony http://www.irfanview.com/ Po zainstalowaniu w systemie, otwieramy w nim nasze screeny z gry (pliki .bmp oraz .tga) i z menu Plik (File) wybieramy opcję Zapisz jako (Save as). Możemy też użyć skrótu przez wciśnięcie litery s. Z listy obsługiwanych formatów wybieramy JPG. Otworzy się nam dodatkowe menu, w którym możemy m.in. obniżyć jakość obrazka i tym samym zmniejszyć jego rozmiar. Po zapisaniu na dysku, możemy już je wrzucić bez problemu jako media do naszego meczu.

 
 
SPONSORZY